Туреччина

Курорти Туреччини (короткий довідничок туриста).

Анталійське узбережжя стало рідним для багатьох туристів. Анталія – велике сучасне місто з двохмільйонним населенням, діловий і торговий центр узбережжя, з відмінним суперсучасним аеропортом і готелями на всі смаки.
Белек… Тут фешенебельний ексклюзивний курорт виник в прямому сенсі на порожньому місці – він не прив’язаний ні до якого населеного пункту і є принципово новою концепцією елітного відпочинку: сучасний комфорт, виняткова екологічність, елітна публіка, «джентльменські» розваги. Унікальний мікроклімат, обумовлений відсутністю гір, додає привабливості.
Бодрум – найзахідніший з турецьких курортів не тільки за географічним розташуванням, а й за духом. Тут, як ніде, відчувається вплив Греції, навіть вигляд міста не строкато-східний, як у більшості турецьких міст-курортів, а біло-блакитний, більш стриманий і ніжний. Привабливий Бодрум не тільки своїм стилем відпочинку, але і мікрокліматом, сухим в порівнянні з іншими регіонами.
Між Бодрумом і Кушадаси розташований курорт – Дідім. Раніше туристи приїжджали сюди переважно з екскурсіями – оглянути знаменитий храм Аполлона, один з найбільш гігантських храмів античності, де збереглися дивовижні статуї Зевса, Аполлона, Літо і Артеміди, оброблене мармуром святилище, різноманітні барельєфи з головами биків, грифонів і медуз.
Його вибирала Клеопатра … Коли говорять про регіон Аланія, то розуміють під цим територію, розташовану на 20 км на захід і схід від міста Аланія. Регіон Аланія починається поруч з бухтою Інжекум південніше Анталії, столиці цього регіону. Зліва простягаються відроги гір, що наближаються і віддаляються від узбережжя.
Кемер – скелясті гори, порослі густим сосновим лісом, майже впритул притиснули це курортне селище до моря. Море з пляжами з великої гладкої гальки настільки чисте і прозоре, що навіть на пристойній глибині видно всі камінчики. Повітря насичене запахами хвої, пухнасті гілки розсіюють пекучі сонячні промені, а гори захищають курорт від вітрів.
Тим, хто роздумує, чому віддати перевагу: чи пляжному чи екскурсійному відпочинку. Хто ставить собі питання, як купуватися в морі, але не згоріти під палючим сонцем; як потрапити в хороший готель, проте уникнути галасливої юрби, – сміливо можна відправлятися в Кушадаси. Це курорт-компроміс, в якому найрізноманітніші чесноти органічно зливаються воєдино.
Веселощів багато не буває – за цим принципом живе турецька Ібіца – місто Мармарис. Стиль тутешнього відпочинку склався під впливом англійців, французів і датчан, для яких система «все включено» – це занадто, закрита територія готелю – це резервація, а зірки на фасаді – лише додаткове навантаження на гаманець.
Сіде – чарівне містечко, що є одним з найдавніших на анатолійському узбережжі – воно було засноване греками-колоністами в VII столітті до н. е. Піратство і работоргівля були основними статтями доходу міста, сюди приїжджали за красивими рабинями торговці з далеких країн. Не дивно, що місто розвивалося швидкими темпами.
На самому стику Егейського і Середземного морів сховався цей закритий від вітрів, зігрітий жарким сонцем, дивно чистий і відокремлений курорт Фетхіє. Він є одночасно дуже престижним і найдемократичнішим. Навіть проста прогулянка по Фетхіє стане ні з чим не порівнянним задоволенням, настільки мальовниче це містечко, що лежить в закритій бухті, заповненій яхтами і рибальськими човнами.
Чешме знаходиться на березі Егейського моря, всього за годину на авто від Ізміра. Його назва походить від турецького слова «джерело»: вже кілька століть курорт славиться своїми термальними водами, які використовуються для лікування ревматизму, захворювань дихальної системи, дерматологічних та гінекологічних розладів. Також допомагають вони при нервовому виснаженні.

 

Який курорт Туреччини вибрати?