Єгипет

Курорти Єгипту (короткий довідничок туриста).

Хургада
Сонячна Хургада – найбільший з усіх курортів в Єгипті. Яскраве сонце і тепле море, краса коралових рифів, східні танці – таке свято чекає вас в Хургаді цілісінький рік.
Завдяки низькій вологості і постійному бризу з моря, навіть при високій температурі повітря спеку у Хургаді дуже легко витримати і полуденна спека не виснажує. Клімат сприятливий для будь-якого віку без винятку.

Шарм-ель-Шейх
Це не зовсім Єгипет – це Шарм-ель-Шейх, найсучасніший і найдинамічніший курорт Синайського півострова. Тут розташовані численні готелі, торгові центри, ресторани, які об’єдналися у всесвітньо відоме місто-курорт.
Шарм-ель-Шейх – ідеальне місце для відпочинку українських туристів: ціни тут досить доступні, сервіс в готелях досить якісний, а теплий і сухий клімат сприяє відпочинку цілий рік.

Макаді Бей
Нова курортна зона Abu Makadi розташована неподалік від Сафаги в бік Хургади. Цей курорт славиться чудовими пляжами і найчистішим морем. Зона Abu Makadi вважається однією з респектабельних і пропонує відпочинок в основному в готелях 4 * і 5 *. Характерною особливістю є те, що розташовані тут готелі стоять на безлюдному березі, поблизу немає ніяких населених пунктів. Бари, ресторани, магазини, диско й інша інфраструктура – лише на території самого готелю, а за її межами – тільки пустеля і гори.

Сома Бей
Сома-Бей – це відокремлена затока на мальовничому узбережжі Червоного моря між Хургадою і Сафагою. Зараз готелі, побудовані тут, адміністративно відносяться до Хургади, але в найближчі 5-10 років ця ділянка узбережжя розвинеться в окремі курорти з власною інфраструктурою. Спочатку це узбережжя було пустельним і безлюдним. Його освоєння почалося в середині 1990-х років. Сома-Бей, також як і прилеглу Хургаду, можна віднести до розряду цілорічних курортів, купальний сезон тут не припиняється ніколи.

Ель Гуна
За 30 кілометрів на північ від Хургади на узбережжі Червоного моря знаходиться чарівне містечко Ель-Гуна. Воно не схоже на інші курорти Єгипту. Його називають “Венецією на Червоному морі”. Тут немає висотних готелів, замість них – затишні будиночки, розташовані на островах, які з’єднані між собою містками і переходами. По каналах курсують невеликі човни, які і додають Ель-Гуна схожості з Венецією.

Сафага
За 60 км на південь від Хургади знаходиться інший відомий курорт Червоного моря – Сафага. Тут прекрасні коралові мілини й ідеальні умови для любителів віндсерфінгу і пірнання. Сафага здобула собі міжнародне визнання як один з курортів, що відомих своїм унікальним екологічно чистим піском, здатним виліковувати низку захворювань опорно-рухової системи і шкірних захворювань.

Дахаб
Дахаб – ще невідкритий нашими туристами курорт, який об’єднує в собі кілька місць, розташованих на сході Сінаю, на березі Акабської затоки, за 90 км від міжнародного аеропорту Шарм-ель-Шейх і за 150 км від Ейлата.
Дахаб, арабською означає “Золотий”, це рай для віндсерфінгу та підводного плавання, а також незабутніх сафарі вглиб Синайського півострова.
Дахаб простягнувся на кілька кілометрів уздовж моря,з одного боку розташувалися численні магазинчики і бедуїнські палатки, а з іншого – гостинні кафе і ресторанчики.

Таба
Таба – чудове місце на Синайському півострові, на березі Акабської затоки, де сходяться кордони Єгипту і Ізраїлю. У Табу приїжджають ті, хто цінує комфорт і можливість зайнятися водними видами спорту.

Марса Алам
Новий і перспективний курорт на Червоному морі. Розташований за 260 кілометрів на південь від Хургади. Головною його пам’яткою є недоторкане коралове узбережжя з кришталево чистою водою і багатющою підводною флорою і фауною.

Каїр
Тут Ви можете відчути, як б’ється серце арабського Сходу – у столиці Єгипту – Каїрі. Це найбільше місто африканського континенту, місто “тисячі мінаретів”, “ворота Сходу”. У розділеному Нілом і оточеному пісками Каїрі – поєдналася і стара, і нова історія Єгипту. Від пишноти і контрастів захоплює дух, а пам’яток тут так багато, що якщо кожен день відвідувати хоча б одну, Вам не вистачить і кількох років. Безумовно, найцікавіші з них – Піраміди і Сфінкс.

Луксор
Луксор – невелике місто, розташоване на правому березі Нілу, 650 км на південь від Каїра. Це дивовижний і неповторний музей під відкритим небом, в якому поєднуються в нерозривній єдності століття і епохи, володарі і культури. Тут особливо сильно відчувається старовинність єгипетської землі, і немов оживають перекази і легенди, адже буквально під кожним будинком міста – фундаменти стародавніх храмів і палаців, алеї сфінксів і фрагменти статуй.

Асуан
Розташований на Нілі приблизно за тисячу кілометрів на південь від Каїра, Асуан на протязі багатьох століть був торговим центром на караванному шляху. В околицях Асуана добувався знаменитий рожевий граніт. Асуан відомий як першокласний зимовий курорт. Південніше міста починаються пороги Нілу, завдяки яким Асуан є одним з найбільш мальовничих місць країни. Нубійці, що влаштувалися в Асуані, надають йому особливого африканського колориту: в ресторанах можна почути старовинну нубійську музику, а в сувенірних магазинах придбати яскраву нубійскую вишивку. Взимку Асуан пожвавлюється, його вулиці, ресторанчики, набережні і базари наповнюються юрбами туристів.

Ісмаїлія – місто на березі озера Тимсах, яке входить в систему Суецького каналу. Місто знаходиться за 120 км на схід від Каїру, і було засноване в 1863 році. Готелі та пансіонати Ісмаїлії розташовані на західному березі озера Тимсах. В кінці серпня в місті проходить міжнародний фестиваль фольклорного танцю. Туристам буде цікаво відвідати краєзнавчий музей Ісмаїлії з стелами епохи Рамзеса II і ботанічний парк Маллана з колекцією рідкісних видів дерев і квітів.
Cахл Хашіш
«Зелена долина» – так перекладається назва курорту Сахл-Хашіш з арабської – це відпочинок в стилі «Тисячі і однієї ночі», поруч з нафтовими магнатами і зірками Голівуду. Всього 18 кілометрів відділяє його від аеропорту Хургади, сам же курорт простягнувся на 12 кілометрів уздовж затоки Сафага-Бей. Охрещений «Єгипетської Рив’єрою», він займає понад чотири тисячі гектарів – що дорівнює двом третинам острова Мангеттен в Нью-Йорку!
З 2007 року один за одним тут відкриваються розкішні п’ятизіркові готелі, майстерно вписані в пейзаж. Забудова всього Сахл-Хашіша спроектована знаменитим британським архітектором сером Норманом Фостером – автором проекту стадіону Вемблі в Лондоні, хмарочоса Херст-Тауер в Нью-Йорку і безлічі інших сучасних будівель в стилі хай-тек. Однак Сахл-Хашіш витриманий в традиціях арабського Сходу, а не мегаполісів Заходу. Під будівлі відведено всього 14% території, а решту займуть екзотичні сади, канали, штучні лагуни, поля для гольфу і, звичайно ж, найчистіші пляжі з білим піском. Не забутий і підводний простір: крім приголомшливих за красою коралових рифів, біля берега можна побачити руїни затонулого «міста фараонів» та інші принади для дайверов.

Нувейба – чудове місце для відпочинку і підводного плавання. Близькість Ізраїлю, Кольорового Каньйону, а також поромної переправи в Йорданію приваблює туристів, що прагнуть більше часу присвячувати екскурсіям.